Dobrze być z kimś, w marzeniach, w cierpieniu, w życiu...

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Numer KRS: 0000234740

Projekty

Projekty w realizacji

Rozwój Ogólnopolskiej Sieci Onkowolontariatu (ROS-ONKO) – 2023

 

Od 1 sierpnia 2023 r. ruszamy z nowym projektem pt. Rozwój Ogólnopolskiej Sieci Onkowolontariatu (ROS-ONKO). Projekt jest finansowany ze środków Fundacji DKMS.

 

Dla Fundacji Dobrze Że Jesteś jest to kolejny krok w kierunku rozwoju naszej sieci onkowolontariatu tj. wsparcia pozamedycznego Pacjentów na oddziałach onkologicznych i hematologicznych.

 

Najważniejsze zadania, które będziemy zrealizować w ramach projektu, to:

 

  1. Rozbudowa wolontariatu i przygotowanie profesjonalnie przeszkolonych wolontariuszy.
  2. Zorganizowanie semestralnej Szkoły Onkowolontariatu – specjalistycznego, certyfikowanego kursu dedykowanego dla wolontariuszy i kandydatów do wolontariatu onkologicznego, który będzie prowadzony przez onkologów, psychologów, dietetyków i pracowników socjalnych
  3. Rozwój projektu terapii zajęciowych dla Pacjentów Gdyńskiego Centrum Onkologii realizowanych w hostelu przyszpitalnym.
  4. Zatrudnienie psychologów i interwentów kryzysowych, którzy będą stanowić grupy wsparcia on – line dla pacjentów z całej Polski i ich rodzin.
  5. Organizacja szkoleń specjalistycznych dla zespołów wolontariuszy z zakresu onkologii, psychologii i psychoonkologii, interwencji kryzysowej, dietetyki klinicznej oraz pomocy socjalnej i prawnej dla osób dotkniętych chorobą onkologiczną.

Wolontariat

Dzięki opracowaniu autorskiego programu wolontariatu szpitalnego nasi wolontariusze wpierają pacjentów onkologicznych poprzez wspólne spędzanie czasu, rozmowę, zakupy. Z naszej inicjatywy działają również wolontariusze psychologowie, pracownicy socjalni i dietetycy.

Przyjazne Poczekalnie

Przyjazne Poczekalnie to miejsca, w którym pacjenci i ich rodziny mogą wypić dobrą kawę, herbatę, poczytać książkę, odpocząć.

„Przyjazna Poczekalnia to miejsce szczególne, w którym liczy się każde dobre słowo, dobra myśl, szczery uśmiech i pomocna dłoń. Miejsce, w którym dobra energia ma wyjątkową moc. Chcemy tu pomóc w uzdrawianiu emocji i uczuć. Chcemy wspólnie wspierać ludzi z chorobą nowotworową i ich rodziny.”

Arteterapia

Od kilku lat dbamy o edukację kulturalną i artystyczną pacjentów onkologicznych. Zapewniamy bezpłatne zwiedzanie, wspólne wyjścia do kina i teatru, organizację warsztatów artystycznych, lekcje muzealne, pokazy filmowe, relaksację.

Filmoterapia

Pokazy filmów dla pacjentów na oddziałach szpitalnych i świetlicach. Projekt realizowany pod patronatem ZAIKS.

Wędrująca biblioteka

Prowadzimy wypożyczalnie książek na oddziałach szpitalnych.

Silny wolontariat wsparciem w chorobie nowotworowej

Celem zadania jest wzmocnienie wolontariatu na rzecz osób chorych onkologicznie i hematologicznie Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ Oddział w Krakowie oraz promocja wolontariatu. Dzięki dofinansowaniu przeprowadzimy nabór nowych wolontariuszy oraz cykl szkoleń z lekarzami onkologami, psychologami, z zakresu spraw socjalnych oraz diety w chorobie nowotworowej.

Dowiedz się więcej

Wsparcie i poprawa jakości życia pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin - Dobrze, że jesteś!

Projekt realizowany w 2022 roku przy wsparciu finansowym Wydziału Zdrowia i Spraw społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia zakładał codzienne wsparcie dla chorych i ich rodzin oraz dyżury wolontariuszy Fundacji w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Kostnego USK oraz w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Dowiedz się więcej

Rozwój aktywności społecznej w zakresie wolontarystycznego wsparcia osób chorych nowotworowo

Głównym celem projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na
lata 2021-2030 Nowe FIO jest budowanie kapitału społecznego w obszarze pomocy osobom z chorobą nowotworową poprzez
zwiększenie zaangażowania mieszkańców województw: mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i pomorskiego w specjalistyczny wolontariat w zakresie wsparcia informacyjnego oraz emocjonalnego na oddziałach szpitalnych dla ponad 2000 osób chorujących
onkologicznie oraz ich opiekunów

Dowiedz się więcej

Wsparcie i poprawa jakości życia pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin 2023

Kontynuacja projektu  przy wsparciu finansowym Wydziału Zdrowia i Spraw społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Projekt  zakłada codzienne wsparcie dla chorych i ich rodzin oraz dyżury wolontariuszy Fundacji w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Kostnego USK oraz w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

W ramach projektu naszym działaniem zostały objęte następujące grupy:

  1. Osoby korzystające z porad i wsparcia interwenta kryzysowego w trakcie tzw. grup wsparcia –
    rodziny osób w trakcie leczenia onkologicznego lub przeżywające stratę po stracie bliskiej osoby w
    wyniku choroby onkologicznej.
  2. Pacjenci oddziałów onkologicznych i hematologicznych objęci wsparciem emocjonalnym
    przeszkolonych i profesjonalnych wolontariuszy.
  3. Wolontariusze i kandydaci na wolontariuszy korzystający ze wsparcia psychologicznego i
    interwencji kryzysowej w szczególnie trudnych emocjonalnie sytuacjach Wartość realizacji zadania 50 000,00 zł, w całości sfinansowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia.

Wsparcie i poprawa jakości życia pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin - DOBRZE ŻE JESTEŚ projekt styczeń- grudzień 2024 r.

W uznaniu działalności naszych wolontariuszy w niesieniu pomocy pozamedycznej pacjentom we wrocławskich szpitalach onkologicznych i hematologicznych kolejny raz fundacja nasza realizuje zadanie publiczne w ramach  konkursu pn. „PROMOCJA ZDROWIA PSYCHICZNEGO ORAZ ZABURZEŃ I CHORÓB PSYCHICZNYCH WŚRÓD MIESZKAŃCÓW WROCŁAWIA” –  wsparciu finansowym Wydziału Zdrowia i Spraw społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Projekt  zakłada codzienne wsparcie dla chorych i ich rodzin oraz dyżury wolontariuszy Fundacji w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Kostnego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (ul. Wybrzeże Pasteura 4 )oraz w Dolnośląskim Centrum Onkologii (Oddział Onkologii Klinicznej/chemioterapii i Oddział Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Radioterapii Ginekologicznej i Ogólnej) przy pl. Hirszfelda 12. Dodatkowo w 2024 roku organizujemy specjalne  wsparcie dla pacjentów zamkniętych oddziałów hematologii i transplantologii) Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii przy ul. Grabiszyńskiej 105.

W ramach realizowanego w 2024 roku projektu naszym działaniem zostały objęte następujące grupy – pacjenci i ich rodziny oraz opiekunowie a także sami wolontariusze:

  1. Osoby korzystające z porad i wsparcia interwenta kryzysowego w ramach organizowanych tzw. grup wsparcia – pacjenci i rodziny osób w trakcie leczenia onkologicznego lub przeżywające stratę po stracie bliskiej osoby w wyniku choroby onkologicznej.
  2. Pacjenci oddziałów onkologicznych i hematologicznych objęci wsparciem emocjonalnym przeszkolonych i profesjonalnych wolontariuszy podczas codziennych dyżurów.
  3. Wolontariusze i kandydaci na wolontariuszy korzystający z profesjonalnych szkoleń z lekarzem onkologiem, dietetykiem klinicznych – dieta w chorobie onkologicznej i hematologicznej  oraz szkolenia z psychologiem przygotowujące do wolontariatu na tak ciężkich  oddziałach szpitalnych, w szczególnie trudnych emocjonalnie sytuacjach.
Wartość realizacji zadania to 51 000,00 zł, w całości sfinansowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia, w tym też wsparcie niektórych zadań administracyjnych czy zakup środków ochrony dla wolontariuszy, maseczki czy  ubiór: rozpoznawalne przez personel szpitala i pacjentów – żółte koszulki z logo fundacji.

Chcesz nas wesprzeć?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Partnerzy