Dobrze być z kimś, w marzeniach, w cierpieniu, w życiu...

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Numer KRS: 0000234740


Co to jest „1 %”?
Nasz pracodawca lub ZUS opłaca za nas podatki do Urzędu Skarbowego. Jest to określony procent naszych zarobków. Od 2004 roku 1% z naszych podatków możemy przekazać na dowolny cel charytatywny wspierając w ten sposób organizację pożytku publicznego.

 

Jak to zrobić?
Zrobi to za nas Urząd Skarbowy. Wypełniając roczny PIT w odpowiedniej rubryce musimy umieścić numer KRS wybranej organizacji oraz kwotę (w PIT 37 są to rubryki 137 i 138).

 

Komu mogę przekazać?
Organizacjom Pożytku Publicznego – organizacjom pozarządowym (fundacjom i stowarzyszeniom), które mają taki status w KRS.

 

A skąd mam wiedzieć czy organizacja ma taki status?
Informację znajdziemy na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Co stanie się z moim 1% jeśli nie przekażę go organizacji pożytku publicznego?
Jeżeli nie zdecydujesz się przekazać pieniędzy na żadną Organizację Pożytku Publicznego, zostanie on przekazany do Skarbu Państwa.

 

Dlaczego warto przekazywać 1%?
Przekazanie 1% podatku nic nas nie kosztuje, a możemy sami wybrać jaka organizacja ma je otrzymać i komu chcemy pomóc. Nawet jeśli kwota wyliczonego 1% to 1 zł to i tak warto ją przekazać – tutaj znaczenie będzie miała liczba przelewów – np. przy 500 osobach wspierających ten sam cel kwotą 1zł Organizacja otrzyma wsparcie w wysokości 500zł.

 

Przekazując 1% na rzecz naszej Fundacji wspierają Państwo osoby chore onkologicznie i ich rodziny, przyczyniając się do wzmacniania i budowania wolontariatu na oddziałach szpitalnych, działania Przyjaznych Poczekalni i realizowania wszelkich projektów i inicjatyw na rzecz naszych podopiecznych.

 

Aby przekazać dla naszej Fundacji 1% wystarczy wpisać w deklaracji PIT numer KRS: 0000234740

https://www.e-pity.pl/pity-2019/program-online-epity-2020-KRS-0000234740–27812

Partnerzy

Skip to content