Dobrze być z kimś, w marzeniach, w cierpieniu, w życiu...

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Numer KRS: 0000234740

Wolontariusze na 8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego

22 marzec
2024

Wolontariusze na 8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego

17 marca 2024 r. odbyło się w Krakowie 8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego, organizowane przez Stowarzyszenie UNICORN.

W części warsztatowej specjaliści podzielili się wiedzą z zakresu psychologii, dietetyki, rehabilitacji, medycyny. Gośćmi specjalnymi sesji głównej/wykładowej byli m.in. prof. Piotr Wysocki, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, dr hab. Michał Rusinek, Anna Dymna. Można było skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutami i zbadać znamiona.

Nie mogło nas tam zabraknąć!

Wolontariusze krakowskiego Oddziału Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ aktywnie uczestniczyli w Forum, przygotowali wiosenne żółto-zielone stoisko, reprezentowali Fundację opowiadając o tym, na czym polega wolontariat szpitalny, czyli jak na co dzień wspieramy pacjentów i ich bliskich w czasie choroby, podczas hospitalizacji.

Specjalistyczna wiedza, wymiana doświadczeń i spotkania branżowe z osobami z innych organizacji pożytku publicznego działających na rzecz pacjentów onkologicznych, wzmocniły warsztat pracy każdego wolontariusza, co prowadzi z kolei do lepszego zrozumienia swojej roli i dostrzeżenia jej znaczenia w świecie.